Matgrupp Malmsten
Klubbat för:
6 000 SEK
6 000 SEK
CARL MALMSTEN, "Talavid", matgrupp, 7 dlr, björk, stoppade sitsar, randig klädsel, formgivningsår 1955, bestående av matbord, 4 karmstolar, 2 stolar, bordets mått höjd ca 74, 155x96, stolens sitthöjd 44, 2 iläggsskivor vardera bredd 55 medföljer
Bordsskivan med slitage och fläckar, torkad stoppning, ytskador
612594
2019-02-11