Ask porslin Kina
Vollendet
2019-02-10
611691
| Höchstes Gebot | 450 SEK |
| Schätzwert | 1 000 SEK |
ASK, porslin, Kina, 1800-talets slut, hexagonal form, dekor av stiliserade blommor i underglasyrblått, höjd ca 11 cm
Locket med större nagg, asken med invändig stjärnspricka i botten