Karaffer flakonger
Vollendet
2019-01-10
604745
| Höchstes Gebot | 1 800 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
KARAFFER, 2 st, omkring 1700-talets mitt, Böhmen, skärslipade, bemålad dekor med pastorala scener, konturerad fot med kulad botten, höjd ca 17 cm
Enstaka mindre nagg