Idrottspriser 1900-tal Sport

Idrottspriser 1900-tal Sport
Idrottspriser 1900-tal Sport
Idrottspriser 1900-tal Sport
Idrottspriser 1900-tal Sport
Idrottspriser 1900-tal Sport
Idrottspriser 1900-tal Sport
Idrottspriser 1900-tal Sport
Idrottspriser 1900-tal Sport

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 200 SEK

IDROTTSPRISER, 8 st, brons/grönpatinerad metall, med inskriptioner: "Rinkebyloppet 1949, urna med lock, höjd ca 29 cm", "Kriminalavdelningens Schackklubbs Vandringscup, 1950-tal, vas, höjd 34,5 cm, "Hotell Astorias Hederspris 1943, vas, höjd ca 16,5 cm, "Hederspris Stadslöpningen 1942", urna med lock, höjd ca 25 cm, Aftonbladets Propaganda 1941, vas, höjd ca 8 cm, "Dicksonklubbens Hederspris, 1 Eng.Mil", fat, diameter ca 34 cm, "Till Svenska Friidrottsförbundet 1955", fat, diameter ca 29 cm, Löpare, fat, diameter, ca 20,5 cm

Repor, smärre bucklor

585604

2018-11-25