The Rolling Stones autografer 1966

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

THE ROLLING STONES, 1966, komplett uppsättning med autografer från Mick Jagger, Charlie Watts, Keith Richards, Bill Wyman och Brian Jones, på brevpapper, ca 18 x 13,5 cm, poststämplat kuvert medföljer

PROVENIENS: 1966 skickade en 12-årig flicka från Malmö ett brev adresserat till Mick Jagger, Oxford Street, London, i vilket hon bad om att få The Rolling Stones autografer. Några månader senare mottog hon ett brev med stämpel "London 22.IV.66 W.1" som innehöll ett ark med autografer från samtliga bandmedlemmar.

Veck efter vikning

581204

2018-10-17