Snedklaffsekretär 1800-tal
Vollendet
2018-08-25
564710
| Höchstes Gebot | 2 200 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700-tal, fanérad i bl a i valnöt, beslag i mässing, fällbar klaff med skrivinredning, höjd ca 108, 104x58 cm, nyckel finns
Fanerbortfall, slitage, senare beslag, lagningar, nyckel passar ej till skrivklaffen