Joel Kumlin träskulptur
Vollendet
2018-06-07
550647
| Höchstes Gebot | 300 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
JOEL KUMLIN (född 1965): "Mönstringen", träskulptur, figurgrupp, signerad Joel Kumlin 1973, skuret och bemålat trä, längd 97 cm
Bruksslitage, limet har torkat ut ställvis, torrsprickor, ställvis omlimmad