Kista Lennartsnäs

Kista Lennartsnäs
Kista Lennartsnäs
Kista Lennartsnäs
Kista Lennartsnäs
Kista Lennartsnäs
Kista Lennartsnäs
Kista Lennartsnäs
Kista Lennartsnäs
Kista Lennartsnäs
Kista Lennartsnäs
Kista Lennartsnäs
Kista Lennartsnäs

Klubbat för:

50 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KISTA, märkt och daterad PS 1621, valnöt, dekor av intarsia av flertalet träslag, handtag i smide, höjd ca 84, 155x57 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Renoverad, kompletterad, listdelar saknas, nyckel saknas, låst

546871

2018-06-12