Kanoner Lennartsnäs

Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs
Kanoner Lennartsnäs

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

KANONER, 1 par, järn, Ehrendals Styckebruk, daterade 1803, märkta EB, kaliber 6,5 cm, eldrörets längd ca 135 cm, i senare lavetter
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Lavetter med skador

546327

2018-06-12