Malmkrona ljuskrona
Vollendet
2018-04-22
537659
| Höchstes Gebot | Osåld |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, s.k. malmkrona, mässing, 1800-tal, barockstil, för 12 ljus, höjd ca 60, diam 63 cm
Senare elektrifierad, smärre slitage, borrhål