Stenbord 17/1800-tal
Vollendet
2018-03-12
524506
| Höchstes Gebot | 64 000 SEK |
| Schätzwert | 80 000 SEK |
STENBORD, 17/1800-tal, Skåne, skiva av komstasten med avfasade hörn och profilerade kanter, underrede med balusterformade ben och fotkryss, sargen med två lådor, bemålat i grönt, höjd 77, 164 x 85 cm
Skivan med äldre nagg samt ett urtag, stället renoverat och ej ursprungligen tillhörande