Fotogenlampa mässing och brons
Vollendet
2018-01-16
513579
| Höchstes Gebot | Osåld |
| Schätzwert | 2 500 SEK |
FOTOGENLAMPA, 1800-talets senare del, brons och mässing, monterad i äldre kinesisk vas i patinerad och förgylld dekor, höjd 43 cm, elektrifierad