Bordslampor 1800-tal
Vollendet
2017-12-15
508828
| Höchstes Gebot | Osåld |
| Schätzwert | 6 000 SEK |
BORDSLAMPOR, 1 par, brons samt porslin, 1800-talets slut, urnformade, med uppsvängda hänklar, glaserade i koboltblått, dekor av festonger samt stiliserade bladrankor, höjd exkl. lampfäste, ca 40 cm