Ljuskrona nyrokoko
Vollendet
2017-12-11
507775
| Höchstes Gebot | 2 600 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, nyrokoko, för 8 ljus, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 93, diameter 51 cm
Lösa prismor medföljer