Börne Augustsson 3 karaffer samt 3 vaser
Vollendet
2017-12-06
506549
| Höchstes Gebot | 550 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
BÖRNE AUGUSTSSON, 3 karaffer samt 3 vaser, Åseda, 1960-tal, 1 karaff i klart glas, 1 med underfång i rött och 1 med underfång i grönt, vaser i klart- och grönt glas samt 1 med underfång i rött, höjd ca 8,5-24 cm
Två proppar med nagg, en propp är senare. Några mindre tillverkningsdefekter.