Herrfickur i 18 k guld
Vollendet
2017-11-30
503389
| Höchstes Gebot | 4 400 SEK |
| Schätzwert | 4 500 SEK |
FICKUR, 18 k guld, 1800-talets andra hälft, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, ankargång, breguetspiral, innerboett i 18 k, blånerade visare, boettnr. 26543, diameter 45,5 mm, vikt ca 66 g
Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, smärre slitage