Carin Ellberg "Torso"
Vollendet
2017-11-09
499260
| Höchstes Gebot | 3 000 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
CARIN ELLBERG (född 1959): "Torso", signerad och daterad C. Ellberg -89, silikon med ingjutna föremål, ca 33x31,5 cm
Proveniens: Utställd på Sweger konst, Luntmakargatan, Stockholm 1989