Bordslampa design Hans-Agne Jakobsson Tema lampor
Vollendet
2017-10-13
492374
| Höchstes Gebot | 5 600 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
HANS-AGNE JAKOBSSON, "Modell B 138", bordslampa, Markaryd, 1900-talets andra hälft, fot i mässing, skärm med ljusa fransar, etikettmärkt, höjd ca 63 cm
Ytslitage, troligen senare fransar