Stol senbarock
Vollendet
2017-09-15
484932
| Höchstes Gebot | 1 200 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
STOL, senbarock, 1700-tal, betsad, balusterformad ryggbricka, höjd 107, sitthöjd 46 cm
Proveniens: Fållans Gård, Trångsund
Slitage, renoverad