Palle Nielsen
Vollendet
2017-07-09
472651
| Höchstes Gebot | 600 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
PALLE NIELSEN (Danmark, 1920-2000): (5) "Bevagelse" - Nr 266, 352, 353, 355, 358, monogramsignerade och daterade, Eget tryk, etsningar, varierande mått
PROVENIENS: Fotograf Stig T. Karlssons samling (1930-2015)
Oramade, gulnader