Bestick silver

Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver

Klubbat för:

37 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BESTICK, 100 dlr, silver, Chippendale-modell, stämplade Finland 1978, bestående av: 12+12 bordsknivar (längd 19 resp. 20,5 cm), 12+12 bordsgafflar, 12+12 bordskedar, 12 moccaskedar, 2 smörknivar, 2 ostknivar, 6 assiettgafflar/smörgåsgafflar, tårtkniv, tårtspade, potatissked, såsslev, kompottsked och sillgaffel, silvervikt exklusive knivar ca 2090 g, i schatull märkt Castle

Smärre slitage

451948

2017-04-02