Gottfrid Kallstenius, Tallar
Vollendet
2017-03-16
448493
| Höchstes Gebot | 8 000 SEK |
| Schätzwert | 10 000 SEK |
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Tallar, signerad och daterad Kallstenius 25, olja på duk, 73,5x81,5 cm.
.
Motivet är troligtvis hämtat från Månbacken mot Tättö