Salvador Dali etsning med kolorering
Vollendet
2017-01-02
431891
| Höchstes Gebot | 3 200 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
SALVADOR DALI (1904-1989): Portrait de Ronsard, ur Les Amours de Cassandre, 1968, signerad Dali, E.A., etsning med handkolorering på japanpapper (med Dali prägelstämpel), 34,5x24,5 cm
LITTERATUR: Michler/Löpsinger 248