Vaser bojan Kina
Vollendet
2016-12-08
427510
| Höchstes Gebot | 600 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
VASER, 1 par, BOJAN, med lock, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, dekor i emaljfärger av figurscener resp körsbärsblommor, höjd ca 22,5 resp 20 cm
Bojanen med nagg