Vas Kina
Vollendet
2016-11-30
425243
| Höchstes Gebot | 3 000 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1900-talets början, reliefdekor av klippavsats med träd samt figur i sampan, delvis glaserad i vitt, höjd ca 29 cm
Kantlagning, avslag