Matservis Limoges

Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges

Såld för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

LIMOGES, matservis, 33 dlr, 1900-talets första hälft, Frankrike, porslin, tillverkad för Nordiska Kompaniet, dekor av guldkant, bestående av: 7 djupa tallrikar, 8 mattallrikar, 8 assietter, 7 desserttallrikar, karott med lock, uppläggningsfat, skål

Någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma. Såsskål med nagg medföljer

423444

2016-11-23