Vitrinskåp
Vollendet
2016-07-04
394309
| Höchstes Gebot | 6 000 SEK |
| Schätzwert | 6 000 SEK |
VITRINSKÅP, Karl Johan, 1800-talets första hälft, mahognyfanér, underdel i betsat furu, dekor av kolonner med korintiska kapitäl, arkitektonisk form med tympanonfält, höjd ca 170, 87x51 cm
senare bakstycke. skadat lås, nyckel tar ej i låset, fanérskador