Jan Håfström, "Walker tar farväl"
Vollendet
2016-03-02
360860
| Höchstes Gebot | 56 000 SEK |
| Schätzwert | 40 000 SEK |
JAN HÅFSTRÖM (född 1937): Walker tar farväl, signerad och daterad på baksidan Jan Håfström 2013, olja på pannå, ca 121x142 cm
PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, Nutida 10 november 2015, auktionsnummer 191, då som del av diptyk. Dessförinnan inköpt direkt från konstnären av den tidigare ägaren