Trattgrammofon
Vollendet
2016-01-19
354757
| Höchstes Gebot | 2 600 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
TRATTGRAMMOFON, 1900-talets början, lådan märkt "His Master´s Voice", tratt i mässing, trattens längd ca 85, diameter 53 cm, vev o stift medföljer
Bucklor, slitage