Damarbetsbord sengustavianskt
Vollendet
2016-01-05
352748
| Höchstes Gebot | 5 000 SEK |
| Schätzwert | 7 000 SEK |
DAMARBETSBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, 1800-talets första del, fanerat i mahogny, 3 lådor i sargen varav översta med inredningsfack, lister och nyckelbrickor i mässing samt ben med fotavslut i mässing, höjd 76, 70x41 cm
Nyckel finns att uthämta i utlämningsdisken, låset med begränsad funktion, slitage renoverat