Pianolampa
Vollendet
2015-12-15
349167
| Höchstes Gebot | Osåld |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
PIANOLAMPA / BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, patinerad brons monterad på marmorsockel, med skulptur föreställande kompositören Franz Liszt, justerbar höjd på lampan, maxhöjd ca 25 cm
Slitage