Porträtt från Margrethelund
Vollendet
2015-12-16
349106
| Höchstes Gebot | 7 400 SEK |
| Schätzwert | 6 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-talets första hälft): Porträtt av Johan Brehmer, adlad von Brehmer (1650-1707), olja på duk, 62,5 x 51 cm
PROVENIENS: Margrethelunds slott, Åkersberga
Lagning, slitage, krackelerad