Vägglampor rekvisita "Beröringen" Ingmar Bergman
Vollendet
2015-11-03
339268
| Höchstes Gebot | Osåld |
| Schätzwert | 1 000 SEK |
VÄGGARMATURER, 1 par, 1950/60-tal, bemålad furu, kupor i vitt glas, höjd ca 20, djup 15 cm
PROVENIENS: Armaturerna ingick i rekvisitan till filmen "Beröringen", regisserad av Ingmar Bergman. Filmen spelades in i Filmteknikens lokaler i Råsunda 1970.
Senare bemålade, ena hållaren med spricka