Byrå stockholmsarbete i rokoko

Klubbat för:

48 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets andra hälft, fanerad med amarant, plommon och valnöt, förgyllda beslag, bukig form, parkettläggning, skrivskiva, höjd 78, 129 x 57 cm

Skador och lagningar, spår av beslag på lambrekängen. Nyckel finns att avhämta i Utlämningen

328714

2015-09-19