Soffgrupp med textil Josef Franks mönster Tournai
Vollendet
2015-05-18
311722
| Höchstes Gebot | 1 300 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
SOFFA, tvåsitsig, FÅTÖLJER, 1 par, BORD, klädd i Josef Franks mönster "Tournai" för firma Svenskt Tenn, betsat lövträ, 1900-talet, märkt "Manufactured SDL divison of the Kalvar corporation New Orelean. LA.", bordets höjd ca69, 81x6, soffans längd ca 123
skador, lagningar