Enrico Baj, Ubu, upplåsbar skulptur
Vollendet
2015-02-15
292159
| Höchstes Gebot | 1 900 SEK |
| Schätzwert | 1 000 SEK |
BAJ, Enrico (1924-2003): "Ubu by Baj", uppblåsbar skulptur, plast, tryck signatur "Ubu by Baj", höjd ca 52 cm
PROVENIENS: Gåva från konstsamlaren Theodor "Teto" Ahrenberg (1912-1989) till nuvarande ägare
Föremålet visas och utlämnas på Nybrogatan 32, Stockholm
Slitage