Stolar gustavianska stockholmsarbeten

Klubbat för:

48 000 SEK

Utropspris

60 000 SEK

STOLAR, 12 st., gustavianska stockholmsarbeten, träskuren dekor, medaljongformad rygg krönt med rosor och blad, hörnfleuroner, svängd frontsarger med blomdekor, avsmalnande kannelerade ben, bemålade

Smärre skador, förstärkningar, lagningar, med individuella variationer

289672

2015-02-12