Stolar gustavianska stockholmsarbeten
Vollendet
2015-02-12
289672
| Höchstes Gebot | 48 000 SEK |
| Schätzwert | 60 000 SEK |
STOLAR, 12 st., gustavianska stockholmsarbeten, träskuren dekor, medaljongformad rygg krönt med rosor och blad, hörnfleuroner, svängd frontsarger med blomdekor, avsmalnande kannelerade ben, bemålade
Smärre skador, förstärkningar, lagningar, med individuella variationer