Takarmatur med John Bauer motiv
Vollendet
2014-12-01
281070
| Höchstes Gebot | 3 400 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
TAKLYKTA, koppar, 1900-talets första hälft, genombruten dekor med John Bauermotiv, samt hamrad dekor, invändigt med tyg, höjd ca 60 cm
PROVENIENS: Ralph Lundsten
Fläckar