Byrå sengustaviansk
Klubbat för:
6 000 SEK
6 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets början, sengustaviansk, 3-lådig, faner i mahogny, intarsia, dekor av meanderbård, låda 1+2 med inredning av fack, romboidformade nyckelskyltar i ben, höjd ca 80, 49x100 cm, nycklar medföljer
Ovansida med några fläckar och märken, smärre skador och bortfall
280132
2014-11-26