Vas Mela Anderberg för Rörstrand
Vollendet
2014-10-11
269800
| Höchstes Gebot | 1 600 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
VAS, porslin, jugend, 1900-talets första hälft, Mela Anderberg, Rörstrand, monogramsignerad M.A., dekor av blommor i underglasyrfärgerna grönt och rosa, höjd ca 24 cm