Ferdinand Fagerlin Interiör med fiskargossar
Vollendet
2014-09-27
266566
| Höchstes Gebot | 6 400 SEK |
| Schätzwert | 7 000 SEK |
FAGERLIN, Ferdinand (1825-1907): Interiör med fiskargossar, signerad Ferd. Fagerlin, olja på duk, 40,5x49 cm
ÖVRIGT: Jämför med målning Rökande fiskargossar, utförd 1862, i samlingarna på Nationalmuseum (NM 954)