Bägare silver 1700-tal
Vollendet
2014-05-13
246526
| Höchstes Gebot | 1 600 SEK |
| Schätzwert | 1 200 SEK |
BÄGARE, silver, konande form, tremblerad dekor av stiliserat bladverk, Hans Petter Vogt, Kristanstad 1792, höjd ca 11,5 cm, vikt ca 90 g
Slitage