Klädskåp gustaviansk stil
Vollendet
2014-05-08
245690
| Höchstes Gebot | 7 400 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
SKÅP, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft, vitgråmålat, kannelerade dörrspeglar med spegel och bakomliggande lösa hyllplan, låda i sarg, löst rakt krön med dekor av tandsnitt, på lätt kannelerade nedåt avsmalnande ben, total höjd 198, 116x56 cm, nyckel saknas
Slitage