Gräddkanna sockerskål silver
Vollendet
2014-05-14
245502
| Höchstes Gebot | 1 600 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL, fötter i form av akantus, silver, invändigt förgyllda, rokokostil, C.G. Hallberg, Stockholm 1949, GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL med lock, rocailledekor, silver, Tyskland, svenska importstämplar, total vikt ca 485 g
Slitage