Terriner Kina Jiaqing
Vollendet
2014-03-15
234758
| Höchstes Gebot | 3 000 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
TERRINER, 1 par, Kina, Jiaqing (1796-1820), konturerad kant, sparsam delvis förgylld dekor av blommande kvistar, längd ca 28 cm
Förgyllning med smärre slitage