Konsolbord, stockholmsarbete i rokoko

Klubbat för:

48 000 SEK

Utropspris

50 000 SEK

KONSOLBORD, stockholmsarbete i rokoko, träskuren dekor, förgyllt med polerat guld och slagmetall, delvis genombruten dekor i form av akantus, musslor, rocailler, ströblommor och voluter, skiva av kolmårdsmarmor, konturerad form med dubbla åsar, höjd 80, 102 x 56,5 cm

smärre kompletteringar, lagningar och skador, skivan lagad

222514

2014-01-10