Borste ljusstakar dosa silver
Vollendet
2013-12-17
221495
| Höchstes Gebot | 700 SEK |
| Schätzwert | 1 000 SEK |
BORSTE, Axel Bergman, Stockholm1917, LJUSSTAKAR, 1 par, höjd ca 3 cm, DOSA, C.G. Hallberg, lock med skrift, invändigt förgylld, diameter ca 7 cm, VAS, höjd ca 15 cm
Smärre bucklor, borste med monogram, vas samt ljusstakar med fylld botten, dosans förgyllning med slitage