Flickdocka för franska marknaden

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BISKVI FLICKDOCKA, Tyskland, omkring 1900-tal, rörligt huvud, märkt 136, insatta fasta bruna ögon s.k. "paperweight" i glas, blond mohairperuk, kulledad kropp i trä och massa, längd 60 cm

Öronen med smärre nagg, kroppen med slitage och smärre skador

217871

2013-11-30