Zorn, etsning 1891
Vollendet
2013-11-19
216175
| Höchstes Gebot | 3 800 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
ZORN, Anders (1860-1920): Cigarettrökerska II, 1891, signerad i plåten, ur upplagan om 425 osignerade ex för Ffgk, etsning, 15,7x11,8, Litteratur: A62, ZG62, H&H44