David Wallin olja
Vollendet
2013-10-14
209143
| Höchstes Gebot | 2 400 SEK |
| Schätzwert | 1 000 SEK |
WALLIN, David (1876-1957): "Elin med gul hatt", monogramsignerad D.W, utförd 1906 Nyhyttan, Järnboås, olja på duk, 26x21 cm, Elin var Davids Wallins hustru, oramad